Skip to Content
Northwest Conference Schools
Anacortes Seahawks
1600 20th Street
Anacortes, WA 98221
Boys
Baseball
Basketball
Cross Country
Football
Golf
Soccer
Swim & Dive
Tennis
Track
Wrestling
Girls
Basketball
Cross Country
Golf
Soccer
Softball-Fastpitch
Swim & Dive
Tennis
Track
Volleyball
Bellingham Bayhawks
2020 Cornwall Ave.
Bellingham, WA 98225
Boys
Baseball
Basketball
Cross Country
Football
Golf
Soccer
Swim & Dive
Tennis
Track
Wrestling
Girls
Basketball
Cross Country
Golf
Soccer
Softball-Fastpitch
Swim & Dive
Tennis
Track
Volleyball
Wrestling
CoEd
Unified Basketball
Unified Soccer
Blaine Borderites
1055 H Street
Blaine, WA 98230
Boys
Baseball
Basketball
Cross Country
Football
Golf
Soccer
Track
Wrestling
Girls
Basketball
Cross Country
Golf
Soccer
Softball-Fastpitch
Tennis
Track
Volleyball
Wrestling
CoEd
Unified Soccer
Burlington-Edison Tigers
301 N. Burlington Blvd.
Burlington, WA 98233
Boys
Baseball
Basketball
Cross Country
Football
Golf
Soccer
Swim & Dive
Tennis
Track
Wrestling
Girls
Basketball
Cross Country
Golf
Soccer
Softball-Fastpitch
Swim & Dive
Tennis
Track
Volleyball
Wrestling
CoEd
Unified Basketball
Unified Soccer
Ferndale Golden Eagles
5830 Golden Eagle Dr.
Ferndale, WA 98249
Boys
Baseball
Basketball
Cross Country
Football
Golf
Soccer
Tennis
Track
Wrestling
Girls
Basketball
Cross Country
Golf
Soccer
Softball-Fastpitch
Swim & Dive
Tennis
Track
Volleyball
Wrestling
Lakewood Cougars
17023-11th Ave NE
PO Box 10 North Lakewood, WA 98259
Arlington, WA 98223
Boys
Baseball
Basketball
Cross Country
Football
Golf
Soccer
Tennis
Track
Wrestling
Girls
Basketball
Cross Country
Golf
Soccer
Softball-Fastpitch
Tennis
Track
Volleyball
Wrestling
Lynden Lions
1201 Bradley Road
Lynden, WA 98264
Boys
Baseball
Basketball
Cross Country
Football
Golf
Soccer
Swim & Dive
Tennis
Track
Wrestling
Girls
Basketball
Cross Country
Golf
Soccer
Softball-Fastpitch
Swim & Dive
Tennis
Track
Volleyball
Wrestling
Lynden Christian Lyncs
515 Drayton Street
Lynden, WA 98264
Boys
Baseball
Basketball
Cross Country
Football
Golf
Soccer
Track
Girls
Basketball
Cross Country
Golf
Soccer
Softball-Fastpitch
Track
Volleyball
Northwest Conference Schools
Meridian Trojans
194 W. Laurel Road
Bellingham, WA 98226
Boys
Baseball
Basketball
Cross Country
Football
Golf
Soccer
Track
Wrestling
Girls
Basketball
Cross Country
Golf
Soccer
Softball-Fastpitch
Track
Volleyball
Wrestling
Mount Baker Mountaineers
4936 Deming Road
P.O. Box 95
Deming, WA 98244
Boys
Baseball
Basketball
Cross Country
Football
Golf
Soccer
Track
Wrestling
Girls
Basketball
Cross Country
Golf
Soccer
Softball-Fastpitch
Volleyball
Wrestling
Mount Vernon Bulldogs
314 North 9th Street
Mount Vernon, WA 98273
Boys
Baseball
Basketball
Cross Country
Football
Golf
Soccer
Swim & Dive
Tennis
Track
Wrestling
Girls
Basketball
Cross Country
Golf
Soccer
Softball-Fastpitch
Swim & Dive
Tennis
Track
Volleyball
Wrestling
Nooksack Valley Pioneers
3326 E. Badger Rd.
Everson, WA 98247
Boys
Baseball
Basketball
Cross Country
Football
Golf
Soccer
Track
Wrestling
Girls
Basketball
Cross Country
Golf
Soccer
Softball-Fastpitch
Track
Volleyball
Wrestling
Oak Harbor Wildcats
1 Wildcat Way
Oak Harbor, WA 98277
Boys
Baseball
Basketball
Cross Country
Football
Golf
Soccer
Swim & Dive
Tennis
Track
Wrestling
Girls
Basketball
Cross Country
Golf
Soccer
Softball-Fastpitch
Swim & Dive
Tennis
Track
Volleyball
Wrestling
CoEd
Dance & Drill
Sedro-Woolley Cubs
1235 Third Street
Sedro-Woolley, WA 98284
Boys
Baseball
Basketball
Cross Country
Football
Golf
Soccer
Swim & Dive
Tennis
Track
Wrestling
Girls
Basketball
Cross Country
Golf
Soccer
Softball-Fastpitch
Swim & Dive
Tennis
Track
Volleyball
Wrestling
Sehome Mariners
2700 Bill McDonald Parkway
Bellingham, WA 98225
Boys
Baseball
Basketball
Cross Country
Football
Golf
Soccer
Swim & Dive
Tennis
Track
Wrestling
Girls
Basketball
Cross Country
Golf
Soccer
Softball-Fastpitch
Swim & Dive
Tennis
Track
Volleyball
Wrestling
Squalicum Storm
3773 East McLeod
Bellingham, WA 98226
Boys
Baseball
Basketball
Cross Country
Football
Golf
Soccer
Swim & Dive
Tennis
Track
Wrestling
Girls
Basketball
Cross Country
Golf
Soccer
Softball-Fastpitch
Swim & Dive
Tennis
Track
Volleyball
Wrestling
Boys Sports:
Cross Country
Football
Tennis
Basketball
Swim & Dive
Wrestling
Baseball
Golf
Soccer
Track
Girls Sports:
Cross Country
Soccer
Softball-Slowpitch
Swim & Dive
Volleyball
Basketball
Bowling
Gymnastics
Wrestling
Golf
Softball-Fastpitch
Tennis
Track
Coed Sports:
Dance & Drill
Unified Basketball
Unified Soccer
School:
Aberdeen (2A)
Adna (2B)
Agape-Cornerstone Christian Academy ()
Anacortes (2A)
Annie Wright (1A)
Archbishop Murphy (2A)
Arlington (3A)
Auburn (3A)
Auburn Adventist (2B)
Auburn Mountainview (3A)
Auburn Riverside (3A)
Bainbridge (3A)
Ballard (3A)
Battle Ground (4A)
Bear Creek (1A)
Bellarmine (4A)
Bellevue (3A)
Bellevue Christian (1A)
Bellingham (2A)
Bethel (4A)
Bishop Blanchet (3A)
Black Hills (2A)
Blaine (1A)
Bonney Lake (3A)
Bothell (4A)
Bremerton (2A)
Brewster (2B)
Bridgeport (2B)
Burlington-Edison (2A)
Bush (1A)
Camas (4A)
Capital (3A)
Cascade (Everett) (3A)
Cascade (Leavenworth) (1A)
Cascade Christian (1A)
Cascade Christian Academy (1B)
Cashmere (1A)
Castle Rock (1A)
Cedar Park Christian (Bothell) (1A)
Cedar Park Christian (Lynwood) (1B)
Cedarcrest (2A)
Central Kitsap (3A)
Central Valley (4A)
Centralia (2A)
Charles Wright Acad. (1A)
Chelan (1A)
Cheney (3A)
Chiawana (4A)
Chief Kitsap Academy (1B)
Chief Leschi (2B)
Chief Sealth (3A)
Clallam Bay (1B)
Clarkston (2A)
Cle Elum (2B)
Cleveland (3A)
Clover Park (2A)
College Place (1A)
Columbia (Burbank) (2B)
Columbia (White Salmon) (1A)
Columbia Adventist (1B)
Columbia River (2A)
Concordia Christian Academy (1B)
Concrete (1B)
Connell (1A)
Coupeville (2B)
Crescent (1B)
Crosspoint (1B)
Curtis (4A)
Darrington (1B)
Dayton/Waitsburg (2B)
Decatur (4A)
East Jefferson (1A)
East Valley (Spokane) (2A)
East Valley (Yakima) (2A)
Eastlake (4A)
Easton (1B)
Eastside Catholic (3A)
Eastside Prep. (1A)
Eatonville (1A)
Edmonds-Woodway (3A)
Ellensburg (2A)
Elma (1A)
Emerald Ridge (4A)
Entiat (1B)
Enumclaw (2A)
Ephrata (2A)
Everett (3A)
Evergreen (Sea) (2A)
Evergreen (Van) (3A)
Evergreen Lutheran (1B)
Federal Way (4A)
Fellowship Christian (1B)
Ferndale (3A)
Ferris (3A)
Fife (2A)
Firm Foundation (1B)
Forest Ridge (1A)
Forks (2B)
Fort Vancouver (2A)
Foss (2A)
Foster (2A)
Franklin (3A)
Franklin Pierce (2A)
Friday Harbor (2B)
Garfield (3A)
Gig Harbor (3A)
Glacier Peak (4A)
Goldendale (2B)
Gonzaga Prep (4A)
Grace Academy (1B)
Graham Kapowsin (4A)
Grandview (2A)
Granger (2B)
Granite Falls (1A)
Hanford (4A)
Hazen (3A)
Heritage (3A)
Hermiston (3A)
Highland (2B)
Highline (2A)
Hockinson (2A)
Holy Names Academy (3A)
Hoquiam (1A)
Hudson's Bay (2A)
Ilwaco (2B)
Inglemoor (4A)
Ingraham (3A)
Interlake (3A)
Issaquah (4A)
Jackson (4A)
Juanita (3A)
Kalama (2B)
Kamiak (4A)
Kamiakin (4A)
Kelso (3A)
Kennedy Catholic (4A)
Kennewick (3A)
Kent Meridian (3A)
Kentlake (3A)
Kentridge (4A)
Kentwood (4A)
King's (1A)
King's Way Christian (1A)
Kingston (2A)
Kiona Benton (1A)
Kittitas (2B)
Klahowya (1A)
La Center (1A)
La Conner (2B)
La Salle (1A)
Lake Quinault (1B)
Lake Roosevelt (2B)
Lake Stevens (4A)
Lake Washington (3A)
Lakes (3A)
Lakeside (Sea) (3A)
Lakewood (2A)
Lewis and Clark (4A)
Liberty (Renton) (3A)
Liberty Bell (2B)
Life Christian Acad. (1A)
Lincoln (3A)
Lincoln (Seattle) (3A)
Lindbergh (2A)
Lopez Island (1B)
Lummi Nation (1B)
Lynden (2A)
Lynden Christian (1A)
Lynnwood (3A)
Mabton (2B)
Manson (2B)
Mariner (4A)
Mark Morris (2A)
Mary M. Knight (1B)
Marysville-Getchell (3A)
Marysville-Pilchuck (3A)
Mead (3A)
Meadowdale (3A)
Mercer Island (3A)
Meridian (1A)
Monroe (3A)
Montesano (1A)
Morton-White Pass (2B)
Moses Lake Chr - Covenant Chr (1B)
Mossyrock (1B)
Mount Baker (1A)
Mount Rainier (4A)
Mount Si (4A)
Mount Vernon (3A)
Mount Vernon Christian (1B)
Mountain View (3A)
Mountlake Terrace (3A)
Mt Spokane (3A)
Mt. Tahoma (3A)
Muckleshoot Tribal School (1B)
Naches Valley (1A)
Napavine (2B)
Naselle (1B)
Nathan Hale (3A)
Neah Bay (1B)
Newport (4A)
Nooksack Valley (1A)
North Beach (2B)
North Central (3A)
North Creek (4A)
North Kitsap (2A)
North Mason (2A)
North Thurston (3A)
Northwest (1A)
Northwest Christian (Lacey) (2B)
Northwest Yeshiva (1B)
O'Dea (3A)
Oak Harbor (3A)
Oakville (1B)
Ocosta (2B)
Okanogan (2B)
Olympia (4A)
Olympic (2A)
Omak (1A)
Onalaska (2B)
Orcas Island (1B)
Oroville (2B)
Orting (2A)
Othello (2A)
Overlake (1A)
Pacific Christian Academy (1B)
Pasco (4A)
Pateros (1B)
Pe Ell (1B)
Pe Ell/Willapa Valley (2B)
Peninsula (3A)
Pope John Paul II (1B)
Port Angeles (2A)
Prairie (3A)
Prosser (2A)
Providence Classical Christian (1B)
Puget Sound Advent (1B)
Pullman (2A)
Puyallup (4A)
Quilcene (1B)
Quincy (1A)
R A Long (2A)
Rainier (2B)
Rainier Beach (3A)
Rainier Christian School (1B)
Raymond (2B)
Raymond-South Bend (2B)
Redmond (4A)
Renton (2A)
Richland (4A)
Ridgefield (2A)
Ridgeline (3A)
River Ridge (3A)
River View (2B)
Riverside Christian (1B)
Rochester (2A)
Rogers (Puyallup) (4A)
Rogers (Spokane) (2A)
Roosevelt (3A)
Royal (1A)
Sammamish (2A)
Seattle Academy (1A)
Seattle Christian (1A)
Seattle Prep. (3A)
Sedro-Woolley (2A)
Sehome (2A)
Selah (2A)
Sequim (2A)
Seton Catholic (1A)
Shadle Park (2A)
Shelton (2A)
Shorecrest (3A)
Shoreline Christian (1B)
Shorewood (3A)
Silas (3A)
Skykomish (1B)
Skyline (4A)
Skyview (4A)
Snohomish (3A)
Soap Lake (1B)
Sound Christian Academy (1B)
South Bend (2B)
South Kitsap (4A)
South Whidbey (1A)
Southridge (3A)
Spanaway Lake (3A)
Squalicum (2A)
Stadium (3A)
Stanwood (3A)
Steilacoom (2A)
Stevenson (1A)
Sultan (1A)
Summit Classical Christian School (1B)
Summit Sierra (1A)
Sumner (4A)
Taholah (1B)
Tahoma (4A)
Tenino (1A)
Thomas Jefferson (3A)
Thorp (1B)
Three Rivers Christian (1B)
Timberline (3A)
Todd Beamer (3A)
Toledo (2B)
Tonasket (2B)
Toppenish (1A)
Toutle Lake (2B)
Tri-Cities Prep (2B)
Tulalip Heritage (1B)
Tumwater (2A)
Tyee (2A)
Union (4A)
University (3A)
University Prep. (1A)
Vashon Island (1A)
W F West (2A)
Wahkiakum (2B)
Wahluke (1A)
Walla Walla (3A)
Walla Walla Valley Academy (2B)
Wapato (1A)
Warden (2B)
Washington (2A)
Washington School for the Deaf (1B)
Washougal (2A)
Waterville-Mansfield (1B)
West Seattle (3A)
West Valley (Spokane) (2A)
White River (2A)
White Swan (2B)
Willapa Valley (1B)
Wilson Creek (1B)
Winlock (2B)
Wishkah Valley (1B)
Woodinville (4A)
Woodland (2A)
Yelm (3A)
Zillah (1A)
Login
|
Contacts
Squalicum Unified Basketball Roster
Home
  |  
Schedule
  |  
Roster
  |  
Coaches
2023-24 SqHS Unified Basketball
Rev 1/9/2024, Pam Behee
2023-24 Unified Basketball
Rev 2/22/2024, Pam Behee
Roster:
2023-24
Varsity
2022-23
Varsity
2021-22
Varsity
2019-20
Varsity
JV
2018-19
Varsity
2023-24 Unified Basketball Roster
Rev: 2/22/2024, Pam Behee
No Team Photo Available
H#
A#
Name
Height
Year
0
Alfie Armstrong
9
1
Miya Bartholick
11
11
Jill Carlson
12
12
Nicholas Laughlin
12
15
Kaden Jensema
12
2
Cleo Penney
11
22
Chase Nelson
12
23
Noah Gill
12
3
Chanelle Francis
12
31
Seth Sherman
10
4
Serena Francis
12
40
Sammy Santos
9
41
Adan Adame
11
41
Micah Obbink
10
42
David Raymundo Rodriguez
9
44
Nathan Stout
10
45
Josue Rios
12
5
Aleeyah Bartholick
11
50
Logan Pedersen
11
54
Makenna Sheedy
11
Coaches
Head Coach
Jonathan Knippenberg
Assistants
Alli Walker
Other
Band Director
Kay Reilly
Cheer Advisor
Anna Edquist
Morgan Jackson
Cheerleaders
Riley Balzotti
Bella Brown
Corrin Campion
Caitlyn Coon
Ava Euverman
Gabby Forbes
Georgia Goodin
Amaya Lopez
Audra Martinson
Keisha McCloud
Evanie McCord
Natalie Moena
Mars Molina
Leilani Ngimbwa
Kali Polinkus
Sabrina Quinn
Simran Sandhu
Kairi Schmotzer
Ella Teehan
Jayda Wald
Administration
Superintendent
Greg Baker
District AD
James Hayes
Principal
Laurel Peak
Asst Principal
Meghan Dunham
Jeremy Louzao
Athletic Director
Patrick Brown
Athletic Assistant
Pam Behee
EMAIL Subscriptions